Počela planinarska škola PD Pinklec!

DSC03209U utorak, 10. travnja 2018. počela je 5. opća planinarska škola u organizaciji Planinarskog društva "Pinklec" iz Svete Nedelje. Ovogodišnja škola je rekordna po broju polaznika pa je prostorija Društvenog doma u Svetoj Nedelji, koju koristi PD Pinklec, bila pretijesna za čak 40 polaznika.

Školarce je na prvom predavanju predsjednik Društva i voditelj škole Denis Ježdik upoznao s opremom za planinarenje te ih uputio kako se kvalitetno pripremiti za odlazak u planinu.

Već u nedjelju, 15. travnja 2018. školarce čeka prvi izlet planinarske škole, a za dosta njih bit će to i prvo planinarsko iskustvo. Za prvi izlet odabrano je Samoborsko gorje. Ići će se od Šoićeve kuće preko planinarskog doma Sveti Bernard pod Velikim Lovnikom do konačnog cilja - planinarskog doma Žitnica u blizini najvišeg vrha Samoborskog gorja - Japetića.

Vodič izleta je Mladen Planinšek, a svi zainteresirani mogu se prijaviti ili zatražiti informacije o izletu na broj 091 517 38 38.
DSC03207 DSC03211