29.7.2018. (nedjelja) Učka

29072018 uckaPLANINARSKO DRUŠTVO "PINKLEC" SVETA NEDELJA
organizira za svoje članove jednodnevni planinarski izlet

UČKA
nedjelja, 29.7.2018.

Okupljanje: u 5:30 sati na parkiralištu iza zgrade gradske uprave u Svetoj Nedelji.
Prijevoz: osobnim vozilima, 2h (180km)

Trasa vožnje: Sveta Nedelja - Rijeka - Opatija - Medveja
Trasa hoda: Medveja (0m) - Kali - Visoče - Mala Učka (995m)
Mala Učka (995m) - PS Babin grob (1012m) - Lovranska Draga (400m) - Medveja.

Postoji mogućnost odlaska na Vojak (1400m) ili Suhi Vrh (1333m) ( to će ovisiti o vremenskim prilikama i kondiciji planinara.)

Izlet obuhvaća posjet ruralnom naselju Lovranska Draga smještenom unutar granica Parka prirode Učka, te šetnju šetnicom “Slap” do jednog od najljepših slapova Parka prirode Učka.

Vrijeme hoda: Medveja - Kali - Mala Učka = 7km - 4h
Mala Učka - Lovranska Draga - Medveja = 8km -4h
Težina: kondicijski - srednje teška, tehnički - nezahtjevno

Prehrana: standardno iz ruksaka.
Obavezno ponijeti dovoljno tekućine ( mininalno 1,5L)
Pri povratku u Medveju ( 16h-17h) postoji mogućnost kupanja u moru na jednoj od ljepših plaža u okolici. Zato u planinarske ruksake " kupaće i badiće" staviti pod dodatnu opremu.

29072018 ucka1Planirani povratak u Svetu Nedelju - večernjim satima.

Oprema: standardna planinarska, primjerena vremenskim uvijetima. Popis opreme na http://www.pd-pinklec.hr/index.php/planinarska-oprema .

Informacije i prijave: Marin Hrastov, mob. 091 / 767 5389, e-mail: marin.hrastov@gmail.com