22./23.4.2023. (subota/nedjelja) Srednji Velebit: Ljubičko brdo, Kiza, V. Sadikovac

Pogled s Konjevače na Veliki Sadikovac, Ljubičko brdo, Kizu, Bačić kukPLANINARSKO DRUŠTVO "PINKLEC" SVETA NEDELJA
organizira za polaznike opće planinarske škole i ostale članove planinarski izlet:

SREDNJI VELEBIT: Ljubičko brdo, Kiza, Veliki Sadikovac
subota/nedjelja, 22./23. travnja 2023.

Polazak u 6:00 h s parkirališta iza pošte u Sv.Nedelji.

Prijevoz: Osobnim automobilima i trošak se dijeli s vozačem

Smještaj: planinarski dom Prpa zapravo je naselje od nekoliko bungalova koje je na rubu oštarijskog polja podigao i uredio Vlado Prpić iz HPD-a Prpa. Svaki bungalov u naselju ima svoje ime (Basača, Kiza...) i opremljen je i uređen na dosjetljiv način. Preporuka uzeti vreću za spavanje. Cijena noćenja 12 eura. I plaćamo na licu mjesta.

Prvi dan ćemo proći Ljubičko brdo i Kizu, oko 6 h hodanja. Kondicijski i tehnički srednje zahtjevan izlet.

Drugi dan ćemo ići na Veliki Sadikovac. Oko 4 h hoda. Kondicijski srednje, tehnički lagan izlet.

Ovisno o prilikama, postoji mogućnost duže ture.

Prehrana u hostelu Baške oštarije, koji je ustvari i restaurant ili ono što smo ponijeli.

Ponijeti standardnu planinarsku opremu.

Povratak u Sv.Nedelju u večernjim satima 23.04.

U slučaju nepovoljnih vremenskih prilika izlet se odgađa.

Prijave vodiču: Samir, 098 272 750, samir.burnic@gmail.com