5.12.2021. (nedjelja) Gorski kotar: Kolovratske stijene

kolovratskePLANINARSKO DRUŠTVO "PINKLEC" SVETA NEDELJA
organizira za svoje članove jednodnevni planinarski izlet

GORSKI KOTAR: Kolovratske stijene
nedjelja, 5. prosinca 2021.

Plan izleta:
Okupljanje: u 6:00 sati na parkingu iza pošte u Svetoj Nedelji
Prijevoz: autima oko 1,5 h do PS Dulibe

Trasa hoda: PS Duliba- Kolovratske stijene (grebenskom stazom Krampusov put) - PS Duliba
Vrijeme hoda: oko 4h (pauze nisu uračunate)
Težina: kondicijski srednje, tehnički: srednje zahtjevno
Prehrana iz ruksaka

Kolovratske stijene su usamljeni greben pri samom kraju Velike Kapele. Vršni greben se proteže dužinom od 1,5 km s dva istaknuta vrha na početku i kraju na jugu i sjeveru. Južni vrh se nalazi na 1090 m nadmorske visine i obilježen je kao k.t. Hpo-a. Sjeverni vrh je nešto viši sa 1099 m nadmorske visine, nema žiga i s južnim je spojen atraktivnom stazom tzv. Krampusov put.

Oprema: standardna planinarska primjenjena vremenskim uvjetima.
Popis opreme na https://www.pd-pinklec.hr/index.php/9-razno/15-oprema-za-planinarenje

Info i prijave: 098 1679 874, Tihomir