Novaki, Športska 1 / 1. kat,

10.10.2020. (sub) Lička Plješivica: Ozeblin

ozeblinPLANINARSKO DRUŠTVO "PINKLEC" SVETA NEDELJA

organizira planinarski izlet za polaznike opće planinarske škole i ostale članove na:

LIČKU PLJEŠIVICU: Ozeblin (1657 m)
subota, 10. listopada 2020.

Izlet će se održati uz primjenu svih mjera i preporuka Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo, vezanih uz provođenje sportsko-rekreativnih aktivnosti na otvorenom prostoru.

Plan izleta:

Okupljanje: u 7:00 sati, na parkiralištu iza pošte u Svetoj Nedelji

Prijevoz: osobnim automobilima, 2.45 h vožnje
Vožnja autocestom-Udbina-Donji Lapac do prijevoja Kuk

Trasa hoda: Prijevoj Kuk (1135 m) – Ozeblin (1657m, KT HPO) - Prijevoj Kuk
Vrijeme hoda: 5 sati
Težina: kondicijski srednje zahtjevno, tehnički nezahtjevno

Prehrana: iz ruksaka, u povratku tko želi jedemo u Macoli

Oprema: standardna planinarska primjerena vremenskim uvjetima

Informacije i prijave: 091/541-4554 (Petra)

Ozeblin je najviši vrh Ličke Plješivice. Na vrhu, koji ima oblik izdužene travnate zaravni, stoji velika zahrđala metalna ploča kakva se prije koristila za telekomunikacijske potrebe. Lička Plješivica je izdužena planinska barijera koja poput zida razdvaja ličku visoravan od Pounja i Bosanske krajine. Pruža se dinarskim smjerom sjeverozapad-jugoistok od Medvjeđaka na sjeveru do Kremena i Poštaka na jugu više od 100 km. Glavna karakteristika Plješivice i njezina gotovo jedina vrijednost jest veliko šumsko bogatstvo.