4./5. svibnja 2019. Južni Velebit: Sveto brdo, Tulove grede

DSC00905PLANINARSKO DRUŠTVO "PINKLEC" SVETA NEDELJA
organizira dvodnevni planinarski izlet za polaznike opće planinarske škole i ostale planinare

JUŽNI VELEBIT: Sveto brdo, Tulove grede
4./5. svibnja 2019. (subota / nedjelja)

Plan izleta:
Subota, 4.5.2019.
- u 6:30 polazak s parkirališta iza pošte u Svetoj Nedelji; potrebno je doći desetak minuta ranije
- vožnja autocestom A1 do izlaza Sveti Rok te dalje lokalnom prometnicom do hostela Sveti Rok (trajanje vožnje cca 2,5 h, uz pauzu na jednom od usputnih odmorišta na autocesti cca 20 min)
- planirani dolazak do hostela do 9:30; odlaganje prtljage i kraći odmor
- u 10:00 polazak autobusom do prijevoja Mali Alan (1045 m n/v, cca pola sata vožnje), odakle nastavljamo pješice do visoravni Dušice i drugog po visini vrha Velebita - Svetog brda (1751 m n/v)
- planirani dolazak na Sveto brdo oko 14:30; odmor i povratak istim putem do Malog Alana
- povratak autobusom u hostel, smještaj, noćenje
- ukupno hoda prvi dan: cca 8 sati

DSC03725Nedjelja, 5.5.2019.
- ustajanje najkasnije u 7:00, doručak, pakiranje prtljage
- u 8:00 polazak autobusom do prijevoja Mali Alan
- oko 8:45 početak pješačenja Majstorskom cestom do podnožja Tulovih greda (cca 5 km, 1 h)
- uspon na vrh Tulovih greda (tko želi, 1120 m n/v, cca 1 h)
- povratak pješice do Malog Alana i autobusom do hostela
- ukupno hoda drugi dan: 4 - 5 sati
- polazak iz hostela prema Svetoj Nedelji najkasnije u 17:00
- planirani dolazak u Svetu Nedjelju: do 20:00

Cijena noćenja u višekrevetnim sobama: 130 kn. Noćenje s doručkom: 150 kn. Plaća se pružatelju usluge. Hostel ima restoran u kojem je moguće naručiti obroke.

Prijevoz: autobusom, cijena će biti objavljena naknadno. Uplate za prijevoz vrše se na sastancima ili na žiro račun Društva.

Informacije i prijave: 091 444 60 80 (Željko), e-mail: zeljko.hajtok@gmail.com ili utorkom od 19:00 u prostorijama Društva.

Preporučena oprema: *planinarske cipele, *ruksak, štapovi, *hrana, *piće (barem 1 i pol litra po danu, bezalkoholno, negazirano), čokolada, kišna kabanica ili kišobran, *vjetrovka ili jakna, *rezervna majica i čarape, *osobna iskaznica, *zdravstvena iskaznica, *planinarska iskaznica, *manji komplet za prvu pomoć, planinarska karta, kompas, *baterijska svjetiljka, *nešto novaca (* obavezna oprema).