Novaki, Športska 1 / 1. kat,

21.10.2018. (nedjelja) Kalnik, izlet male planinarske škole

21102018kalnik1PLANINARSKO DRUŠTVO "PINKLEC" SVETA NEDELJA
organizira jednodnevni planinarski izlet za polaznike male planinarske škole i ostale članove

KALNIK
nedjelja, 21. 10 2018.

- okupljanje iza pošte u 8h, prijevoz autobusom, cijena 80kn, vozimo se oko 1h15min

- prehrana u domu, koji je opskrbljen hranom i pićem (grah, gulaš, roštilj, palačinke itd...) ili iz ruksaka

- autobus nas iskrca ispred doma, popijemo kavu, čaj ili slično i kreće se u dvije grupe:

Grupa A: kreće poučnom - kružnom stazom i hoda oko 2h30min, staza je tehnički i kondicijski nezahtjevna... tom stazom će se kretati djeca - standardna planinarska oprema
Vodič: Mladen Planinšek

21102018kalnik2Grupa B: kreće na vrh stazom preko zuba koja je tehnički zahtjevnija, traje oko 1h laganog hodanja-penjanja, staza je podobna samo za odrasle osobe, potrebna je standardna planinarska oprema i kaciga (društvo ima kacige na raspolaganju, pa tko želi može na licu mijesta posuditi kacigu)
Vodič: Denis Ježdik

- raspodijelit ćemo se u grupe na licu mijesta
- iza prohodanih staza ručak (oko 12-12.30h)
- potom ćemo imati pokazne alpinističke vježbe i upoznavanje s tehničkom opremom, tko će htjeti može se penjati na postavljene smjerove (top rope)
- pauza iza penjanja i vježbi i pokret prema Svetoj Nedelji oko 17h
- povratak u Svetu Nedelju oko 18.30h