Novaki, Športska 1 / 1. kat,

23.7. - 28.7. 2024. Dolomiti

dolomiti2024
              (Tofana di Roses)

IZLET JE POPUNJEN! Dalje prijave idu na listu čekanja.

Grupa A: ferate
Grupa B: hodači
Grupa C: turistička

Izlet je namijenjen isključivo za članove društva. Također je primjeren za sve članove društva.
Vodiči procjenjuju fizičku i tehničku spremu za pojedini izlet i pojedinu grupu.

Biti ćemo tamo 6 dana – 5 noćenja.

AKONTACIJA IZNOSI 90 eura
Akontacija se uplaćuje iskljućivo na sastancima društva i garantira mijesto na izletu.
Ukupna cijena smještaja je 190 eura. Biti ćemo smješteni u
apartmanima Regina u mjestu Alleghe. Apartmani su opremljeni za kuhanje hrane, osim pećnice.
Povrat novca nije moguć, moguća je zamjena za mjesto sa drugim članom društva.
Izlet je ograničen na 37 člana.

Grupa A je poželjno da ima uplaćen Alpenverein, naravno uz važeću europsku zdravsvenu iskaznicu.
Grupa B i C je poželjno da imaju uplaćeno putno osiguranje za taj period.
Članovi društva osiguranja uplaćuju sami.

Prijevoz je osobnim automobilima. Troškove za gorivo, parking, cestarinu i slično plaćate vašem vozaču.
Okvirna cijena prijevoza bi bila oko 65 eura.

Prehrana u apartmanima, a za vrijeme izleta iz ruksaka ili po domovima i restoranima.

PRVI DAN: Torri de Vajolet (Vajolet Towers)

dolomiti2024 sl2
Svi zajedno prolazimo prvi dio. Dolazak u mjesto Vigo di Fassa, ostavljamo aute na parkingu žičare, uzimamo žičaru (25 eura povratna karta, za grupe vjerojatno jeftinije) do Rifugio Ciampedie (2000m), hodamo prema rifugio Gardencia (1963m) po gorskoj cesti, nastavljamo dalje sve do Rifugio Vajolet i Rifugio Preuss (2243m) po gorskoj cesti-stazi. Do Rifugio Vajolet nam treba 1.15h. Tu staje i uživa grupa C. Grupa A i B nastavlja do Rifugio Passo Principe (2596m). Grupa B tu odmara. Grupa A ide na feratu Catinaccio D'Antermoia, koja vodi na istoimeni vrh na 3002m. Ferata je lakša i pogodna za početnike, potrebno je paziti na vršnom dijelu. Vraća se kružno do Rifugio Passo Principe.
Grupa B ima mogućnost proći malo zahtjevniju stazu od Rifugio Vajolet do Rifugio Re Alberto (2624m) koja se nalazi na razglednom prijevoju, u tom slučaju potrebno je nositi kacigu. Svi natrag putem kojim su došli. Grupa C ima ukupno 2,5h hoda, Grupa B ima oko 4,5h hoda, ili oko 5,5h ako ide na Rifugio Re Alberto. Grupa C ima oko 8h.

DRUGI DAN: Lago di Dobbiaco

dolomiti2024 sl3
Sve grupe zajedno. Vozimo se do jezera, gdje parkiramo aute. Parking je odmah do jezera. Na jezeru ima par restorana, čamci za najam, a može se i kupati. Ovaj dan je zamišljen kao dan odmora. Moguće je posjetiti i obližnje jezero Braies.
dolomiti2024 sl4

TREĆI DAN: Tofana di Rozes (3225m)
Sve grupe kreću zajedno do parkinga iza Rifugio Dibona (2083m). Grupe B i C kreću prema Rifugio Giussani (2580m).
dolomiti2024 sl5
Do kuće Guissani treba oko 2h laganog hoda. Grupa C ostaje u skloništu koje se smjestilo na vrlo slikovitom mijestu. Grupa B kreće na vrh Tofane di Rozes, oko 2.15h potrebno od kuće Guissani. Potrebne kacige. Grupa A kreće na feratu Lipella, potrebno oko 5,15h do vrha. Grupe A i B koordiniraju uspon kako bi se našle na vrhu .

ČETVRTI DAN: Kronplatz i muzeji

dolomiti2024 sl7
Sve grupe zajedno će posjetiti Messner Mountain Museum i Lumen-muzej planinarske fotografije. Karte + žičara 42 eura, vjerojatno popust za grupu. Zamišljen kao dan odmora.

PETI DAN Gran (2592m) i Piccolo Cir (2520m), Piz de Puez (2913m)

dolomiti2024 sl8
Svi se vozimo do Selve di Gardene. Aute ostavljamo na parkingu žičare Dantercepies (jednosmjerna karta 16 eura, grupni popust?). Svi idemo žičarom do Dant. Mountain Lounge. Grupa A ide na ferate veliki i mali Cir, trajanje ferata oko 2,5h. Zatim ide do Rifugio Puez (2475m) i kružno, kroz prekrasnu dolinu Vallunga, vraća se do automobila. Sveukupno između 7-8h.
dolomiti2024 sl9
Grupa B ide direktno do Rifugio Puez i potom na vrh Piz de Puez, spušta se zajedno sa grupom A kroz dolinu Vallunga do automobila. Između 7-8h hodanja.
Grupa C, kad dođe do Mountain lounga, može se prošetati do Rifugio Jimmy i vratiti, može se pridružiti i grupi B, samo bez uspona na vrh. Može se spustiti kraćim putem do Selve, ovisi o mogućnostima i raspoloženju grupe.

ŠESTI DAN - mogućnosti: La Varella, Monte Paterno, Averau, Pic.Lagazzoi, Ferata delle Trincee i Viel del Pan, jezero Sorapis...svi izleti su razrađeni i spremni sukladno željama i raspoloženju. Marmolada - ako se otvori žičara.

Ukoliko vrijeme dopusti najvjerojatnije ćemo ići i na (moguće umjesto mnuzeja) Feratu delle Trincee i Viel del Pan.
Sve grupe idu zajedno do Arabbe i ukrcavaju se na Porta Vescovo žičaru (15 eura).
Grupa A ide na feratu delle Trincee (ocjena C/D). Preko Rifugio Passo Padon idu natrag do automobila. Ferata traje oko 2,5h. Ima još 1.5-2h hodanja do automobila.
Grupa B ide na Viel del Pan. Prolaze pored Rifugio Viel del Pan, Rifugio Fedarola i Rifugio Sass Becei. Spuštaju se do Passo Pordoi, gdje će pričekati grupu A i C. Oko 3,5h hodanja.
Grupa C uživa u gornjoj postaji žičare, što bi reklo u Rifugio L. Gorza. Kupuje naravno povratnu kartu. Koordinira spuštanje sa grupom A.

dolomiti2024 sl10

Oprema:

Grupe B i C standardna planinarska oprema, grupa B i kacige. Grupa A i oprema za feratu.

Vodiči odlučuju o mogućnostima sudionika za pojedinu turu. Sudionici izleta naravno nisu vezani grupama, mogu mijenjati grupe određeni dan u skladu sa vlastitm željama.

Vodiči: Denis Ježdik, Dino Čapo, Tihomir Potarić, Zvonimir Čižmar, Željko Kulež, Tomislav Jurinec

INFO: Denis ježdik 091/3371 091
Uplate moguće isključivo na sastanku! Uplata je ujedno i jedina valjana prijava za izlet!

Apartman:
regina1