Novaki, Športska 1 / 1. kat,

23.10.2022. (nedjelja) NP Sjeverni Velebit: Zavižan

zavizan balinovacPLANINARSKO DRUŠTVO "PINKLEC" SVETA NEDELJA
organizira za polaznike male planinarske škole i ostale članove planinarski izlet:

SJEVERNI VELEBIT: Zavižan
nedjelja, 23. listopada 2022.

- polazak u 07:00 s parkirališta iza pošte u Svetoj Nedelji, potrebno je doći nešto ranije

- prijevoz autobusom do Krasna, gdje ćemo uz stručno vodstvo razgledati 'Kuću Velebita' (razgled traje oko 1 sat)

- u 11:00 planirani dolazak na Zavižan gdje ćemo prošetati kroz 'Velebitski botanički vrt', popeti se na vrh Balinovac (1602 m/nm, KT HPO), a potom otići do planinarskog doma i razgledati najpoznatiju hrvatsku meteorološku postaju

- ako bude vremena, prošetat ćemo i do početne točke Premužićeve staze, najljepše planinarske staze u RH

- u 17:00 planirani polazak autobusom sa Zavižana
- dolazak u Svetu Nedelju oko 20:30.

Izlet je kondicijski i tehnički nezahtjevan. Predviđeno je do 4 sata hoda umjerenim planinarskim tempom.

Hranu i piće je potrebno ponijeti sa sobom u ruksaku (u domu je moguće konzumirati samo piće).

Akontacija za prijevoz = 150 kn (19,91 €).
Kombinirana ulaznica za Nacionalni park + Kuću Velebita = 50 kn (6,64 €).

Polaznicima male planinarske škole ulaznicu i prijevoz plaća Društvo.

Info i prijave: 0917991345 (Robert Žulj).