11./12. 12. 2021. (subota/nedjelja) Medvednica - od Podsuseda do Kašine

snjezna kraljicaPLANINARSKO DRUŠTVO "PINKLEC" SVETA NEDELJA
organizira za svoje članove jednodnevni planinarski izlet

MEDVEDNICA: od Podsuseda do Kašine
subota/nedjelja, 11./12. prosinca 2021.

Plan izleta:

Okupljanje: u 6:30 sati, na parkiralištu iza pošte u Svetoj Nedelji

Prijevoz: autima – do Podsuseda , UBER-kombi nazad do Podsuseda

Trasa hoda:
Dan 1. Susedgrad – Kameni svati – Glavica – Risnjak – Grafičar – Sljeme
Dan 2. Sljeme– Runolist – Puntijarka – Horvatovih 500 stuba – Hunjka – Gorščica – Lipa - Kašina

Vrijeme hoda: cca 18 h ukupno (ovisno o vremenskim uvjetima)
Težina: kondicijski teško, tehnički nezahtjevno

Prehrana: u domu po dogovoru
Spavanje: u Aparthotelu Snježna Kraljica
Troškovi: cca 180kn spavanje, 50 kn/osobi prijevoz Kašina-Podsused, klopa u domu po vlastitom izboru

Opis:
Planinarska staza 1 (označava se još i kao "1M" ili samo "M", a ponekad se naziva i transverzala Medvednice) je glavna i najduža planinarska staza koja ide hrptom (sljemenom ili vršnim rubom) Medvednice po cijeloj njenoj dužini, s jednog na drugi njen kraj.

Staza je dugačka oko 45 km i može se pješice preći za 15-20 sati normalnog hoda. Stazu održava Planinarsko društvo Sljeme. Veliki broj drugih planinarskih staza sa zagorske i prigorske (zagrebačke) strane vode iz podnožja Medvednice do ove staze.

Iako je ovo glavna staza, i zbog toga bi se moglo očekivati kako je i svojom veličinom i širinom uvijek najveća staza, ima dijelova ove staze koji su prilično uski i idu manje očekivanim trasama. Na pojedinim dijelovima druge staze u blizini su veće i prohodnije od ove staze.

Oprema: standardna planinarska primjerena vremenskim uvjetima. Popis opreme na https://www.pd-pinklec.hr/index.php/9-razno/15-oprema-za-planinarenje

Informacije i prijave: 098 272 750, Samir Burnić

Izlet je ograničen na 15 ljudi i bilo bi super prijaviti se do kraja tjedna kako bi se mogli rezervirati apartmani, a da bi imali osiguran smještaj moramo u utorak uplatiti predujam.