4.8.2019. (nedjelja) Sveta Nedelja - Okić (tragom prvog izleta PD "Pinklec")

P6270103PLANINARSKO DRUŠTVO "PINKLEC" SVETA NEDELJA

organizira jednodnevni planinarski izlet

SAMOBORSKO GORJE: Sveta Nedelja - Okić
(tragom prvog izleta PD "Pinklec")
nedjelja, 4. kolovoza 2019.

Plan izleta:
- u 8:00 okupljanje na parkiralištu iza pošte u Svetoj Nedelji

- polazak pješice preko Svetonedeljskog Brega, Kladja i Slavagore do planinarskog doma pod Okićem (tragom prvog izleta PD "Pinklec")
- mogućnost uspona na vrh Okića običnom stazom, Žoharovim putem ili Dragojlinom stazom (po izboru)
- nakon odmora, polazak preko Terihaja prema Anindolu i Samoboru (također tragom prvog izleta PD "Pinklec")
- povratak redovnom autobusnom linijom iz Samobora u Svetu Nedelju

Izlet je kondicijski umjereno zahtjevan, a tehnički nezahtjevan. Opcije Žoharov put i Dragojlina staza su tehnički zahtjevne (klinovi i sajle). Predviđa se oko 5 sati hoda umjerenim planinarskim tempom (nije uračunat uspon na vrh).

Informacije: 091 444 60 80 (Željko), e-mail: zeljko.hajtok@gmail.com ili utorkom od 19:00 na sastancima Društva.

Program izleta (pdf)

Preporučena oprema: *planinarske cipele, *ruksak, štapovi, *hrana, *piće (bezalkoholno, negazirano, preporuka - 2 litre), čokolada, kišna kabanica ili kišobran, *vjetrovka ili jakna, *rezervna majica i čarape, *osobna iskaznica, *zdravstvena iskaznica, *planinarska iskaznica, *manji komplet za prvu pomoć, planinarska karta, kompas, *baterijska svjetiljka, *nešto novaca (* obavezna oprema). Kompletan popis opreme je na web stranici PD Pinklec.